kontajnery

Čo si o mne myslia druhí…?!

Táto časť blogu sa bude venovať mojim zážitkom z uplynulých rokov. Počas nich som prekonal úsmevné i smutné chvíle. Začnem takou jednou úsmevnou.

Fotografia k článku je ešte z roku 2007, keď sme takto zberali odpad po obci…boli to ťažké začiatky, ale už sú dávnou minulosťou.

Som z inej planéty?
V rámci mojich aktivít a prezentácie nášho systému odpadového hospodárstva po Slovensku som sa v roku 2010 zúčastnil aj Dňa otvorených dverí odpadového hospodárstva v Starej Turej. Hovoril som o úplnej zmene systému, ktorý sme zrealizovali na rozmedzí rokov 2007-2008. Hovoril som o úsporách, ktoré triedením odpadu dosahujeme a o tom, že obec už nemusí doplácať obrovské zdroje z rozpočtu, aby dotovala neefektívny systém zberu odpadov. Jeden z účastníkov mi potom napísal nasledovné riadky:
“Myslím si, že pokiaľ by boli samosprávy zostavené z ľudí Vášho rangu, väčšinu spoločenských problémov dnes neriešime. Bez toho, aby som sa Vás chcel dotknúť, mal som pocit, že prezentáciu realizuje “Marťan” a nie starosta obce…”
Bol som naozaj nesmierne rád, že našu spoločnú snahu v Košeci korunovanú už predtým aj úspechom v celoštátnej súťaži Zlatý mravec 2009 niekto vidí a oceňuje. Je to vizitka nás všetkých, pre ktorých je triedenie odpadu v obci samozrejmosťou. ĎAKUJEM VÁM.