1. Mgr. Dana Bajzíková

Dana Bajzíková

Mgr. Dana Bajzíková

Dobrý deň,
pre tých z Vás, ktorí ma nepoznajú, volám sa Dana Bajzíková, za slobodna Segíňová, mám 26 rokov, som vydatá a zatiaľ bezdetná. Bývam na Továrenskej ulici.
Pracujem v Trenčíne ako právnička v advokátskej kancelárii.
Kandidovala som za poslankyňu OZ aj pred 4 rokmi. Po voľbách v roku 2010 som spočiatku spolupracovala s kultúrnou komisiou. Nie ako jej člen, no napríklad pri usporadúvaní rozprávkového lesu.
V rokoch 2011 a 2012 som spolu so známymi organizovala v osvetovej besede posedenie na Silvestra, na ktoré boli pozvaní prevažne obyvatelia miestnej časti Nozdrovice.
Nakoľko viem, v akom stave sa nachádza osvetová beseda, chcela by som, aby sa v budúcnosti dokončila už začatá rekonštrukcia tejto budovy. V budove by bolo potrebné kompletne zrekonštruovať sociálne zariadenia, vrátane výmeny dvoch malých okien, ktoré neboli zatiaľ vymenené. Taktiež kuchyňa by potrebovala vynoviť, nakoľko už pár rokov robí problém ohrievač vody. Výmenu by si zaslúžil aj sporák v kuchyni. Verím, že ak by sa trošku zainvestovalo do tejto budovy, mohli by ju občania vyžívať častejšie i na rodinné oslavy, prípadne stretnutia.
Pri osvetovej besede je už vybudované detské ihrisko, ale taktiež sa plánuje postaviť altánok pri tomto ihrisku, aby mali obyvatelia priestor aj na oddych.
Ďalej by som sa v Košeci priklonila k tomu, aby sa postavila aspoň jedna nájomná bytovka. Veď máme na ňu v obci dosť priestoru, napríklad v areáli bývalej tehelne. Nájomná bytovka by potom slúžila prevažne mladým ľuďom, ktorí na chcú osamostatniť, avšak nemajú dostatok financií na kúpu či už bytu alebo domu. Trend stavania nájomných bytov v posledných rokoch rastie, nakoľko nie každý má možnosť vziať si hypotéku na stavbu, resp. kúpu bytu alebo domu, takže bývanie v nájme môže byť pre mladých veľmi zaujímavý spôsob riešenia bytovej otázky. Na financovanie výstavby by mohli formou dotácie prispieť aj ŠFRB, prípadne Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.
Keďže sa Košeca v posledných rokoch rozrástla, pribudli obyvatelia, vznikli nové obytné zóny, niektorí ľudia podnikajú ako SZČO, prípadne majú v Košeci sídla i obchodné spoločnosti, bolo by možno vhodné zriadiť administratívnu, resp. polyfunkčnú budovu na prenájom kancelárskych priestorov na poschodí a na prízemí dať priestor obchodníkom. Areál bývalej tehelne je obrovským priestorom, takže by bola škoda nevyužiť jeho potenciál.